Pokalserie Resultater

2014

 
[2009] [2010] [2011] [2012] [2013] [2014] [2015] [2016] [2017] [2018] [2019]
[Øresund] [Aarhus]


Øresund

Sejl BådHjemhavn Åbne Kjøbenhavnske Mesterskaber
31. maj  -  1. juni
Amager Cup 2014
14. juni
DM 2014
30. - 31. aug.
Hven rundt ved nat
19. sep.  -  20. april
Stelton Cup
5. okt.
Overalt
Point
1 210 Towanda Svanemøllen 1 DNS 8p 1 1 1 4 
2 153Vega Svanemøllen 2 1 7 DNS 11p 4 14 
3 218Zenobia Svanemøllen 5 3 14 3 DNS 8p 19 
4 17Sytten Svanemøllen 4 DNS 8p 11 2 6 20 
5 123Floyd Svanemøllen DNS 9p 2 10 DNS 11p 2 23 
6 24Hansigne Svanemøllen DNS 9p 5 13 6 3 23 
7 120Odin Svanemøllen 6 DNS 8p 22 4 DNS 8p 26 
8 233Grampus Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 2 DNS 11p DNS 8p 27 
9 182Samba Tuborg 3 DNS 8p 9 DNS 11p DNS 8p 28 
10 315Mette Århus DNS 9p DNS 8p 3 DNS 11p DNS 8p 28 
11 269Antihero Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 4 DNS 11p DNS 8p 29 
12 88Daphne Svanemøllen DNS 9p DNS 8p DNS 27p 5 DNS 8p 30 
13 225Viagra Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 5 DNS 11p DNS 8p 30 
14 109Canasta Århus DNS 9p DNS 8p 6 DNS 11p DNS 8p 31 
15 78Thor Svanemøllen DNS 9p 4 17 DNS 11p DNS 8p 32 
16 201Svend Svanemøllen DNS 9p DNS 8p DNS 27p 7 DNS 8p 32 
17 95Nelly Rungsted DNS 9p DNS 8p DNS 27p DNS 11p 5 33 
18 206Ulrika Danmark (ukendt) DNS 9p DNS 8p 8 DNS 11p DNS 8p 33 
19 433Mary Svanemøllen DNS 9p DNS 8p DNS 27p 8 DNS 8p 33 
20 130Itsi Bitsi Svanemøllen DNS 9p 6 DNS 27p DNS 11p DNS 8p 34 
21 133Nauja Svanemøllen 7 DNS 8p 21 DNS 11p DNS 8p 34 
22 131Luffe Kalkbrænderihavnen DNS 9p DNS 8p DNS 27p DNF 10p DNS 8p 35 
23 27Søhesten Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 12 DNS 11p DNS 8p 36 
24 220Frida Fredericia DNS 9p DNS 8p 15 DNS 11p DNS 8p 36 
25 44Grønært Helsingør DNS 9p DNS 8p 16 DNS 11p DNS 8p 36 
26 252Spækuline Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 18 DNS 11p DNS 8p 36 
27 143Orca Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 19 DNS 11p DNS 8p 36 
28 212Karlsson København DNS 9p DNS 8p 20 DNS 11p DNS 8p 36 
29 77Hvalfisken Svanemøllen DNS 9p DNS 8p 23 DNS 11p DNS 8p 36 
30 118Smæk Kalkbrænderihavnen DNS 9p DNS 8p 24 DNS 11p DNS 8p 36 
31 13Hajo Kalkbrænderihavnen DNS 9p DNS 8p 25 DNS 11p DNS 8p 36 
32 69Servus Lynetten DNS 9p DNS 8p DNS 27p DNS 11p DNS 8p 36 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.


Aarhus

Sejl BådHjemhavn Aarhus2star
14. - 15. juni
Aarhus Festuge Cup
6. - 7. sep.
Overalt
Point
1 210 Towanda Svanemøllen 1   1 
2 315Mette Århus 2   2 
3 294Alley-cat Nappedam 3   3 
4 109Canasta Århus 4   4 
5 381Figaro Århus 5   5 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.