Pokalserie Resultater

2012

 
[2009] [2010] [2011] [2012] [2013] [2014] [2015] [2016] [2017] [2018] [2019]
[Øresund] [Aarhus]


Øresund

Sejl BådHjemhavn Amager Cup
16. juni
DM Vallensbæk
28. - 30. juni
Åbne Kjøbenhavnske mesterskaber
25. aug.
Ven rundt ved nat
7. - 8. sep.
MUMM Stelton
7. okt.
Overalt
Point
1 210 Towanda Svanemøllen 3 7 2 1 2 8 
2 153Vega Svanemøllen 1 5 DNS 12p DNS 7p 1 14 
3 298MyLady Svanemøllen DNS 9p 12 3 2 7 21 
4 225Viagra Svanemøllen 2 1 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 22 
5 123Floyd Svanemøllen 4 10 DNS 12p DNS 7p 3 24 
6 65Knudsen Helsingør 5 DNS 21p 5 DNS 7p DNF 11p 28 
7 555Aurora Helsingør DNS 9p DNS 21p 1 DNS 7p DNS 12p 29 
8 109Canasta Århus DNS 9p 2 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 30 
9 24Hansigne Svanemøllen DNS 9p 3 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 31 
10 269Antihero Svanemøllen DNS 9p 13 DNS 12p DNF 6p 4 31 
11 97Den røde løber Svanemøllen 7 11 DNS 12p DNS 7p 6 31 
12 218Zenobia Svanemøllen DNS 9p DNS 21p 4 DNS 7p DNS 12p 32 
13 229Godtnok Fåborg DNS 9p 4 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 32 
14 95Nelly Rungsted DNS 9p DNS 21p DNS 12p DNS 7p 5 33 
15 120Odin Svanemøllen DNS 9p 18 6 DNS 7p DNS 12p 34 
16 236Smuk SWE 236 Gøteborg DNS 9p 6 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 34 
17 249Sørine Svanemøllen DNS 9p DNS 21p 7 DNS 7p DNS 12p 35 
18 155Athene Svanemøllen DNS 9p DNS 21p DNS 12p 3 DNS 12p 36 
19 13Hajo Kalkbrænderihavnen DNS 9p 16 8 DNS 7p DNS 12p 36 
20 88Daphne Svanemøllen DNS 9p DNS 21p DNS 12p DNS 7p 8 36 
21 220Frida Fredericia DNS 9p 8 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 36 
22 131Luffe Kalkbrænderihavnen DNS 9p DNS 21p DNS 12p 4 DNS 12p 37 
23 143Orca Svanemøllen 6 DNS 21p DNS 12p DNS 7p DNS 12p 37 
24 133Nauja Svanemøllen DNS 9p 15 9 DNS 7p DNS 12p 37 
25 91Sorte Sarah Svanemøllen DNS 9p DNS 21p DNS 12p DNS 7p 9 37 
26 462Jutta Hjarnø DNS 9p 9 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 37 
27 118Smæk Kalkbrænderihavnen DNS 9p DNS 21p 10 DNS 7p DNS 12p 38 
28 27Søhesten Svanemøllen DNS 9p 14 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 40 
29 77Hvalfisken Svanemøllen DNS 9p 17 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 40 
30 440Snøvsen Svanemøllen DNS 9p 19 DNS 12p DNS 7p DNS 12p 40 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.


Aarhus

Sejl BådHjemhavn Århus 2star
16. - 17. juni
Århus Festuge Cup
8. - 9. sep.
Overalt
Point
1 238Hang Loose Ebeltoft 1   1 
2 96Plinius Secundus Århus 2   2 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.