Pokalserie Resultater

2011

 
[2009] [2010] [2011] [2012] [2013] [2014] [2015] [2016] [2017] [2018] [2019]
[Øresund] [Aarhus]


Øresund

Sejl BådHjemhavn Ladies Cup
8. maj
Amager Cup 1 del
18. juni
Åbne Kjøbenhavnske mesterskaber
20. - 21. aug.
Ven rundt ved nat
16. sep.
MUMM Stelton
2. okt.
Overalt
Point
1 210 Towanda Svanemøllen 2 2 1 1 1 5 
2 97Den røde løber Svanemøllen 5 6 4 DNS 7p 6 21 
3 64Saltfisken Svanemøllen 4 3 DNS 8p DNS 7p DNF 12p 22 
4 225Viagra Svanemøllen 1 DNS 9p DNS 8p DNF 6p DNS 13p 24 
5 123Floyd Svanemøllen DNS 14p 4 2 DNS 7p DNF 12p 25 
6 218Zenobia Svanemøllen DNS 14p 7 DNS 8p DNF 6p 4 25 
7 65Knudsen Helsingør DNF 13p 5 DNS 8p DNS 7p 5 25 
8 95Nelly Rungsted DNS 14p DNS 9p DNS 8p DNS 7p 2 26 
9 88Daphne Svanemøllen DNS 14p DNS 9p DNS 8p DNS 7p 3 27 
10 130Itsi Bitsi Svanemøllen 3 DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNS 13p 27 
11 153Vega Svanemøllen DNS 14p 1 DNS 8p DNS 7p DNS 13p 29 
12 555Aurora Helsingør DNS 14p DNS 9p 3 DNF 6p DNS 13p 31 
13 98Penelope Christianshavn DNS 14p DNS 9p DNS 8p DNS 7p 7 31 
14 298MyLady Svanemøllen DNS 14p DNS 9p DNS 8p 2 DNS 13p 32 
15 78Thor Svanemøllen DNF 13p DNS 9p 5 DNS 7p DNS 13p 34 
16 113Thalassa Kalkbrænderihavnen DNF 13p DNS 9p 6 DNS 7p DNS 13p 35 
17 124Dolphus Kalkbrænderihavnen DNF 13p DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNF 12p 36 
18 433Mary Svanemøllen DNS 14p DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNF 12p 36 
19 13Hajo Kalkbrænderihavnen DNF 13p DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNS 13p 37 
20 63Julie Svanemøllen DNF 13p DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNS 13p 37 
21 118Smæk Kalkbrænderihavnen DNF 13p DNS 9p DNS 8p DNS 7p DNS 13p 37 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.


Aarhus

Sejl BådHjemhavn Århus2star
18. - 19. juni
DM
30. juni  -  2. juli
Århus Festuge Cup
3. - 4. sep.
Overalt
Point
1 109Canasta Århus 2 1   3 
2 177Lorikeet Århus 1 2   3 
3 140Sprøjt Århus DNS 4p 3   7 
4 123Floyd Svanemøllen DNS 4p 4   8 
5 381Figaro Århus DNS 4p 5   9 
6 133Nauja Svanemøllen DNS 4p 6   10 
7 153Vega Svanemøllen DNS 4p 7   11 
8 229Godtnok Fåborg DNS 4p 8   12 
9 220Frida Fredericia DNS 4p 9   13 
10 267Fnug Sønderborg DNS 4p 10   14 
11 147Kitofa Thurø DNS 4p 11   15 
12 315Mette Århus DNS 4p 12   16 
13 96Plinius Secundus Århus DNS 4p 13   17 
14 64Saltfisken Svanemøllen DNS 4p 14   18 
15 130Itsi Bitsi Svanemøllen DNS 4p 15   19 
16 97Den røde løber Svanemøllen DNS 4p 16   20 
17 294Alley-cat Nappedam DNS 4p 17   21 
18 218Zenobia Svanemøllen DNS 4p 18   22 
19 65Knudsen Helsingør DNS 4p 19   23 
20 88Daphne Svanemøllen DNS 4p 20   24 
21 269Antihero Svanemøllen DNS 4p 21   25 
22 515Hvalborg Århus DNS 4p 22   26 
23 301Lykke af Århus Århus DNS 4p 23   27 
24 238Hang Loose Ebeltoft DNS 4p 24   28 
25 57Solstrålen Marstal DNS 4p 25   29 
26 440Snøvsen Svanemøllen DNS 4p 26   30 
27 125Dille Middelfart DNS 4p 27   31 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.