Pokalserie Resultater

2010

 
[2009] [2010] [2011] [2012] [2013] [2014] [2015] [2016] [2017] [2018] [2019]
[Øresund] [Aarhus]


Øresund

Sejl BådHjemhavn Ladies Cup
9. maj
Amager Cup 1. afdeling
12. juni
Danmarksmesterskab
6. - 8. aug.
Amager Cup 2. afdeling
11. sep.
Hven rundt ved nat
17. sep.
MUMM STELTON CUP
3. okt.
Overalt
Point
1 64Saltfisken Svanemøllen 3 3 15   1 1 8 
2 123Floyd Svanemøllen 1 6 9   2 DNS 8p 17 
3 225Viagra Svanemøllen 7 6 3   6 3 18 
4 65Knudsen Helsingør 4 5 19   DNS 9p 4 22 
5 133Nauja Svanemøllen 6 4 11   DNS 9p 5 24 
6 218Zenobia Svanemøllen DNS 13p 2 18   DNS 9p 2 26 
7 153Vega Svanemøllen 9 1 12   DNS 9p DNS 8p 27 
8 130Itsi Bitsi Svanemøllen 5 6 13   DNS 9p DNS 8p 28 
9 431Mette Løndahl Kalkbrænderihavnen DNS 13p DNS 11p 1   DNS 9p DNS 8p 29 
10 63Julie Svanemøllen 8 DNS 11p 4   DNS 9p DNS 8p 29 
11 77Hvalfisken Svanemøllen 2 DNS 11p 31   DNS 9p DNS 8p 30 
12 229Godtnok Fåborg DNS 13p DNS 11p 2   DNS 9p DNS 8p 30 
13 236Smuk SWE 236 Gøteborg DNS 13p DNS 11p 5   DNS 9p DNS 8p 33 
14 118Smæk Kalkbrænderihavnen 10 6 30   DNS 9p DNS 8p 33 
15 140Sprøjt Århus DNS 13p DNS 11p 6   DNS 9p DNS 8p 34 
16 78Thor Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 33   3 DNS 8p 35 
17 109Canasta Århus DNS 13p DNS 11p 7   DNS 9p DNS 8p 35 
18 88Daphne Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 20   4 DNS 8p 36 
19 232Pelle Taarbæk DNS 13p DNS 11p 8   DNS 9p DNS 8p 36 
20 124Dolphus Kalkbrænderihavnen DNS 13p DNS 11p 34   5 DNS 8p 37 
21 220Frida Fredericia DNS 13p DNS 11p 10   DNS 9p DNS 8p 38 
22 97Den røde løber Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 21   DNS 9p 6 39 
23 120Odin Svanemøllen DNS 13p DNS 11p DNS 36p   7 DNS 8p 39 
24 13Hajo Kalkbrænderihavnen 11 DNS 11p DNS 36p   DNS 9p DNS 8p 39 
25 147Kitofa Thurø DNS 13p DNS 11p 14   DNS 9p DNS 8p 41 
26 48Næste Ellen Skovshoved DNS 13p DNS 11p 16   DNS 9p DNS 8p 41 
27 555Aurora Helsingør DNS 13p DNS 11p 17   DNS 9p DNS 8p 41 
28 182Samba Tuborg DNS 13p DNS 11p 22   DNS 9p DNS 8p 41 
29 249Sørine Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 23   DNS 9p DNS 8p 41 
30 252Spækuline Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 24   DNS 9p DNS 8p 41 
31 212Karlsson København DNS 13p DNS 11p 25   DNS 9p DNS 8p 41 
32 57Solstrålen Marstal DNS 13p DNS 11p 26   DNS 9p DNS 8p 41 
33 298MyLady Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 27   DNS 9p DNS 8p 41 
34 294Alley-cat Nappedam DNS 13p DNS 11p 28   DNS 9p DNS 8p 41 
35 125Dille Middelfart DNS 13p DNS 11p 29   DNS 9p DNS 8p 41 
36 269Antihero Svanemøllen DNS 13p DNS 11p 32   DNS 9p DNS 8p 41 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.


Aarhus

Sejl BådHjemhavn Århus 2star Race
12. - 13. juni
Århus Festuge Cup
4. - 5. sep.
Hovedkapsejlads
19. sep.
Overalt
Point
1 109Canasta Århus 2 1 DNS 3p 6 
2 177Lorikeet Århus 1 2 DNS 3p 6 
3 96Plinius Secundus Århus 3 5 1 9 
4 285 Mira Århus DNS 5p 3 DNS 3p 11 
5 515Hvalborg Århus DNS 5p 4 DNS 3p 12 
DNF (ikke fuldført), DSQ (diskvalificeret) og OCS (tyvstart) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 1 point.
DNS (ikke startet) giver (antal-deltagere i sejladsen) + 2 point.
Når min. 4 sejladser gennemført, er det højeste point tal trukket fra.