DM i spækhugger
Svanemøllen 2010

[Alle tiders DM][ deltager oversigten.]

<<DM 2009    DM 2011 >>

SejlnrBåd* PlaceringBesætningKlub
431 Mette Løndahl
Kalkbrænderihavnen
1 Jens Erik Hansen
Peter Hansen
Søren Hansen
Århus Sejlklub
Århus Sejlklub
Århus Sejlklub
229 Godtnok
Fåborg
2 Kaj Thomsen
Lars Nielsen
Thomas Nielsen
Faaborg Sejlklub
Faaborg Sejlklub
Svendborg Sund Sejlklub
225 Viagra
Svanemøllen
3 lasse køhler
christian
christian
sundet
sundet
kdy
63 Julie
Svanemøllen
4 Peter Bruun
Lars Røpke
nn
Helsingør
Helsingør
-
236 Smuk SWE 236
Gøteborg
5 Morten halkier
Kristian Hvid
?
KAS
KDY
140 Sprøjt
Århus
6 bjarne lindqvist
klaus lange
joan malmgren
ho bugt sejlklub
sundet
ks
109 Canasta
Århus
7 Jesper Andersen
Per Risvang
Søren Andersen
Århus Sejlklub
Århus Sejlklub
Århus Sejlklub
232 Pelle
Taarbæk
8 Eggert Schrøder
Helge Appelquist
Dot Loehr
Taarbæk Sejlklub
Taarbæk Sejlklub
Taarbæk Sejlklub
123 Floyd
Svanemøllen
9 Martin Bach
Jakob Iversen
Michael Jeppesen
Sejlklubben Sundet
Esrum Sø Sejlklub
Sejlklubben Sundet
220 Frida
Fredericia
10 Anker Schrøder
Jørgen Binzer
Sune Lindhe
Nivå Bådelaug
Herslev Strand Sejlklub
Sejlklubben Sundet
133 Nauja
Svanemøllen
11 Lars Møller Nielsen
Jens Lillegaard
Ole Eskildsen
Sundet
Sundet
Taarbæk Sejlklub
153 Vega
Svanemøllen
12 Mathias Kamban Larsen
Jesper Prior Larsen
Jesper Hvidtved Larsen
ØSF
ØSF
ØSF
130 Itsi Bitsi
Svanemøllen
13 Peder Skogstad
Søren Due Olsen
Jens Bech Madsen
Sundet
Sundet
Sundet
147 Kitofa
Thurø
14 Kim Isager
Lars Holden
Bo Hansen
Thurø sejlklub

64 Saltfisken
Svanemøllen
15 Thomas Binder
Henrik Buhl
Morten Ullmann
Sundet
Sletten
Sletten
48 Næste Ellen
Skovshoved
16 Rasmus Kjær
Rasmus Kjøller
Martin Gamwell Dawids
ØSF
ØSF
ØSF
555 Aurora
Helsingør
17 Jakob Sandgrav
Jesper Aksglæde
Ikke Afgjort endnu
Sejlklubben Sundet
Polyteknisk Sejlklub
218 Zenobia
Svanemøllen
18 simon svenstrup
tony selvig
torsten gertz
øsf
øsf
øsf
65 Knudsen
Helsingør
19 Jens Peter Sandholt
Ulrik Rasmussen
Bjarke Bro
KAS
KAS
KAS
88 Daphne
Svanemøllen
20 Bjørn Fischer
Martin Eichhorn
Peter Thougaard
KAS
KAS
KAS
97 Den røde løber
Svanemøllen
21 HENRIK NEPPER -CHRISTENSEN
IB SCHEIDER
VINCENT BECK
SUNDET
SUNDET
SUNDET
182 Samba
Tuborg
22 Hans Henrik Strange-Vognsen
Regin Rønn
Mikkel Sangstad
KAS
KAS
Nivå Bådelaug
249 Sørine
Svanemøllen
23 Paul Vang

Frem

252 Spækuline
Svanemøllen
24 Fl. Sejr Hansen
Niels Mellergaard
Søren Carstensen
Frem
Frem
Frem
212 Karlsson
København
25 Ole Broager
Jakob Rahbek
Bo Larsen
sejlforeningen Enighed
sejlforeningen Enighed
sejlforeningen Enighed
57 Solstrålen
Marstal
26 Laurits Nielsen
Erik Kristoffersen
Jørgen B Grube
Ærø Sejlforening
Ærø Sejlforening
Ærø Sejlforening
298 MyLady
Svanemøllen
27 Lars Kofoed
Per Andersen
Stig Lima
KAS
Sejlklubben Sundet
KAS
294 Alley-cat
Nappedam
28 Rene´ Hansen
Ricky Hansen
Ole Madsen
Nappdam Bådelaug
Nappedam Bådelaug
Nappdam Bådelaug
125 Dille
Middelfart
29 Peter Møller
Erik Møller
Allan Møller
Middelfart Sejlklub
Middelfart sejlklub
Middelfart sejlklub
118 Smæk
Kalkbrænderihavnen
30 Lisbeth Hagenbøl
Sannie Jørgensen
Inge Mathisen
Kvs
Kvs
Kvs
77 Hvalfisken
Svanemøllen
31 Kenneth Nissen Mller
Henriette llgaard
nn
KAS
KAS
KAS
269 Antihero
Svanemøllen
32 Niels Martinhoff Jensen
Simon Kjær Poulsen
Torsten Mathias Augusten
Hvidovre Sejlklub Suset
Hvidovre Sejlklub Suset
Hvidovre Sejlklub Suset
78 Thor
Svanemøllen
33 Sune Johansson
Jakob Aaquist Johansen
nn
KAS
KAS
KAS
124 Dolphus
Kalkbrænderihavnen
34 Michael Listoft
Søren Volsing
Birger
København
Fredriksværk
Fredriksværk
120 Odin
Svanemøllen
35 Charlotte Andersen
Lykke Hald Kjærsgaard
Grith Ingerslev
KAS
KAS
KAS
440 Snøvsen
Svanemøllen
36 Anders Børsmose
Morten Friis
Michael Friis
Sejlklubben Sundet
Sundet
Sundet
128 Bifrost
Bovallstrand
37 Per Leopold
Martin Leopold
Dines Johannesen
ØSF

79 Iwin
Svanemøllen
38



39 Marie
svaneke
39



*Bådens navn og hjemhavn gælder dens nuværende ejer